Na tej stronie przeczytasz o ciekawostkach w świecie motoryzacji oraz dowiesz się gdzie można szukać dobrych samochodów
niedziela, 31 marca 2013
"World Car of the Year 2013" dla nowego Golfa
Nowy Golf odniósł kolejne zwycięstwo: międzynarodowe jury przyznało mu tytuł "World Car of the Year 2013". To prestiżowe na skalę światową wyróżnienie zostało wręczone dzisiaj podczas New York International Auto Show. Tytuł "World Car of the Year" jest kolejnym kamieniem milowym na rosnącej liście nagród zdobytych przez Golfa. Od ponad 30 lat Golf jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast na całym świecie. Dzisiejsza nagroda dla siódmej generacji tego bestsellera jest już siedemnastym wyróżnieniem od momentu wprowadzenia najnowszego Golfa na rynek w listopadzie 2012 roku. Jury uzasadniając swój werdykt wyjaśniło: "Golf ma dokładnie taką wielkość, jaką powinien mieć – jest przestronny, praktyczny i wygodny. Ma świeżą, nowoczesną stylistykę, nową paletę silników i wzbudzającą podziw listę wyposażenia seryjnego i dodatkowego oraz systemów poprawiających bezpieczeństwo. Jeżeli istnieje samochód "dla każdego", to jest nim właśnie Golf." Przed trzema tygodniami, kompaktowe auto z Wolfsburga zostało wybrane europejskim "Samochodem Roku 2013" (Car of the Year 2013). Otrzymało także takie wyróżnienia jak „Die besten Autos 2013”, „Auto Trophy 2012” i „Top Gear-All the car you’ll ever need“. Paleta modeli Golfa zostanie w najbliższych miesiącach rozszerzona, niebawem na rynku zadebiutują Golf GTI i Golf GTD jako bardziej sportowe wersje oraz dynamiczny i przestronny Golf Variant. W drugiej połowie roku wprowadzony zostanie nowy Golf TDI BlueMotion, który pod względem spalania i emisji będzie mógł służyć za wzór innym modelom: zużycie paliwa 3,2 l/100 km i emisja CO2 85 g/km to wartości, które nie mają sobie równych w klasie samochodów kompaktowych.
czwartek, 28 marca 2013
poniedziałek, 25 marca 2013
Zlot Polonezów w Tczewie, duma polskiej motoryzacji
Zapraszamy na klaksonadę Polonezów do Tczewa!!!!!!!!!!Polonez, duma polskiej motoryzacji, obchodzi w tym roku swoje 35 urodziny! Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie chce uczcić to wydarzenie. W jaki sposób? Wielką klaksonadą polonezów.Klaksonada odbędzie się 22 czerwca 2013 roku podczas Dni Ziemi Tczewskiej na bulwarze nad Wisłą w Tczewie. Tczew to piękne miasto, uroczo położone. Zaraz obok bulwaru znajduje się zabytkowy most na rzece Wiśle, który niebawem ma być odrestaurowany. Remont mostu będzie sporo kosztował miasto. Poniższa fotografia przedstawia zniszczony most podczas II wojny Światowej. Według większości historyków to właśnie na tym moście zaczęła się wojna.
Zapraszamy wszystkich właścicieli polonezów do udziału w naszej zabawie! Wielka klaksonada będzie pełna atrakcji. CKiS zapewni odrębną strefę dla polonezów, a wszyscy właściciele aut i ich rodziny zaproszeni zostaną na poczęstunek (gorący posiłek i coś słodkiego). Przewidujemy również konkurs na najstarszego poloneza, w którym nagrodą będzie kolacja i pobyt w Gościńcu nad Wisłą w Knybawie niedaleko Tczewa (dla dwóch osób). - mówi Joanna Grabowska z CKiS. Chętni do udziału mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna Policja jeździła właśnie takimi Polonezami
Zapraszamy także do zapoznania się z historią oraz opisem konstrukcji Mostu Tczewskiego, Międzynarodowego Zabytku Inżynierii Budowlanej i przyszłego Pomnika Historii. W momencie oddania do użytku, w roku 1857, był to najdłuższy most Europy i pierwszy żelazny most na Wiśle. Cud ówczesnej techniki i wzór dla budowniczych mostów XIX wieku. 1 września 1939 r. zaatakowany przez hitlerowców jako jedno z pierwszych miejsc w Polsce (11 min. przed Westerplatte), został częściowo wysadzony przez broniące go Wojsko Polskie. Do naszych czasów dotrwały jedynie trzy przęsła oryginalnej konstrukcji i cztery wieżyczki, które w 2000 r. zostały wpisane na listę zabytków. Pozostałą część budowli stanowią różne rozwiązania techniczne, co sprawia że Most Tczewski jest namacalnym dowodem ewolucji budownictwa mostowego. Obecnie most, który przetrwał ponad 150 lat, jest w fatalnym stanie i wymaga natychmiastowego, kapitalnego remontu. Więcej jest to strona internetowa poświęcona tylko temu zabytkowi. Mało jaki zabytek doczekał się własnej strony.
Zapraszamy także na Dni Ziemi Tczewskiej 22 czerwca 2013 roku.
niedziela, 24 marca 2013
AUDI S6 2.2 Turbo Sedan, 1994 To lubię
Auto zwyczajne, a jednak nadzwyczajne. Jeżdżąc po europejskich drogach można zauważyć sporo A6, ale tylko wytrawne oko miłośnika tego modelu odróżni S6.
Auto ma bardzo drapieżny charakter i ogromne możliwości tuningu pod względem mocy. Stary samochód jakim jest to Audi może sprawić, że niejeden użytkownik 4 litrowego BMW nie zdąży nawet przeczytać rejestracji. Z seryjnego 230 konnego silnika w bardzo łatwy sposób można zrobić 400 i więcej.
Klasa samochodu: Executive
Typ paliwa: Benzyna
Nadwozie Sedan
Importer: Kulczyk Tradex Sp. z o.o.
Typ pojazdu: Samochody osobowe
Informacje AUDI S6 2.2 Turbo Sedan, 1994
AUDI S6 2.2 Turbo to pojazd zaliczany do kategorii Samochody osobowe. AUDI S6 2.2 Turbo posiada nadwozie typu Sedan. Ten model samochodu jest sprowadzany do Polski od roku 1994.0. Jego moc maksymalna to 169.0 KW, a liczac w koniach mechanicznych, moc modelu AUDI S6 2.2 Turbo wynosi 230.0 KM. Silnik AUDI S6 2.2 Turbo o pojemnosci 2226.0 cm3, to typ Rzedowy, posiadajacy 5.0 cylindry. Na kazdy cylinder w silniku AUDI S6 2.2 Turbo przypadaja 4.0 zawory. Manualna skrzynia biegów posiada 5.0 biegów do przodu. Caly uklad napedowy AUDI S6 2.2 Turbo osiaga moment obrotowy w wysokosci 350.0 NM. AUDI S6 2.2 Turbo posiada Naped na 4 kola, a typ paliwa na jakie jezdzi AUDI to Benzyna . Wracajac do opisu nadwozia warto nadmienic, ze AUDI S6 2.2 Turbo posiada 4.0 drzwi, 5.0 siedzenia, a bagaznik ma maksymalna pojemnosc wynoszaca 0.0 litry. Wymiary samochodu to: 4797.0mm dlugosci, 1804.0mm szerokosci, i 1430.0mm wysokosci. Importerem samochodu AUDI S6 2.2 Turbo jest firma Kulczyk Tradex Sp. z o.o..
Produkowany od 01 lipiec 1994 do 31 marzec 1997, wyposażenie: 4/5 zagłówki, ABS, Airbag kierowcy i pasażera, Alarm, Alufelgi, Blokada dyferencjału, El. podnoszenie szyb, przód i tył, Immobilizer, Komputer pokładowy, Lusterka boczne regulowane elektrycznie, Obrotomierz, Skrzynia manualna, 5-biegowa, Szyby barwione, Termometr zewnętrzny, Wspomaganie układu kierowniczego, Wykończenie sportowe, Zamek centralny, Światła przeciwmgielne
zobacz na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=eu7anze5WQU
piątek, 22 marca 2013
Kultowy zapomniany już polski samochód osobowy SYRENA
KTO JĄ PAMIĘTA?
Syrena to rodzina polskich samochodów osobowych i dostawczych produkowanych w latach 1957-1972 przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie, a od 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Wyprodukowano 521 311 egzemplarzy modelu, sporo. A kto jeszcze je pamięta. W moim mieście jeździ jeszcze jedna. Właściciel na pewno ma do niej sentyment, ponieważ dba o nią. Gdy pojawia się na ulicy wracają wspomnienia z dzieciństwa. Mój tata miał taką. Gdy jechaliśmy do lasu lub nad morze drogi były puste, nie to co teraz.
Pojazdy przedprototypowe zbudowane zostały w dwóch wersjach, różniących się od siebie rodzajem zastosowanego poszycia drewnianego szkieletu nadwozia. Wersja I, zgodnie z początkowymi założeniami posiadała nadwozie wykończone płytami pilśniowymi obłożonymi dermatoidem. Natomiast w wersji II zastosowano tłoczniki błotników przednich, błotników tylnych, fragmentów dachu oraz drzwi z samochodu Warszawa M20. W lipcu 1954 roku przeprowadzono rajd doświadczalny z udziałem egzemplarzy przedprototypowych Syreny i konkurencyjnych samochodów zagranicznych na dystansie 3600 km[3]. W wyniku rezultatów testowej eksploatacji postanowiono zrezygnować z całkowicie drewnianej konstrukcji nadwozia na rzecz metalowo-drewnianej oraz wprowadzić zmiany w układzie jezdnym i napędowym.
W okresie od października 1954 roku do marca 1955 roku zbudowano 5 egzemplarzy prototypów Syreny. Pojazdy te w stosunku do przedprototypów dysponowały zmodernizowanym nadwoziem, którego cześć dolna wykonana została ze stali natomiast konstrukcja dachu z drewna obłożonego dermatoidem. Nadwozie prototypów zostało osadzone na ramie spawanej. Niezależne zawieszenie kół przednich zostało oparte na poprzecznym resorze piórowym oraz dolnym wahaczu poprzecznym. Rurowa oś tylna została oparta na resorze piórowym, hydraulicznym amortyzatorze ramieniowym oraz dwóch podłużnych drążkach reakcyjnych. Do napędu prototypów zastosowano prototypowy silnik S-15 o pojemności skokowej 746 cm³ i mocy 19,1 kW (26 KM)[4]. Jednostka napędowa tak samo jak w przedprototypach zblokowana została z 4-biegową niezsynchronizowaną skrzynią biegów.
W czerwcu 1955 roku na XXIV Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprezentowano po raz pierwszy publicznie prototypowy egzemplarz Syreny. Pojazd ten cieszył się znacznym zainteresowaniem odwiedzających targi. W sierpniu 1955 roku zorganizowano rajd doświadczalny o długości 6000 km z udziałem prototypowych wersji Syreny oraz zachodnich samochodów Renault 4CV, Panhard Dyna, DKW 3=6 i Goliath GP700.
Już w momencie wprowadzenia do produkcji seryjnej Syreny 100 zdawano sobie sprawę z niedostatków oraz wad tego auta, które utrudniały jego eksploatację oraz produkcję.
Obecnie fani zabytkowych samochodów mogą brać udział z organizowanym z myślą o nich Rajdzie Samochodów Historycznych Monte Carlo. Biorą w nich udział również załogi startujące na samochodach marki Syrena.
Syrena przerobiona na kabriolet
czwartek, 21 marca 2013
środa, 20 marca 2013
poniedziałek, 18 marca 2013
O targach Motoryzacyjnych Motor Show 2013 w Poznaniu
Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który jest dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Na teren
targów można wejść już od godziny 10tej. Bilety na targi Motor Show są dostępne w cenie
17 zł / szt. już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego Ticketpro.pl (do 25 marca 2013 roku) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można nabyć również w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie trwania targów. Więcej informacji: MotorShow.pl
niedziela, 17 marca 2013
Cadillac de Ville Convertible 1969 na Giełdzie klasyków
Cadillac de Ville Convertible 1969
Auto proponowane przez giełdę klasyków zarejestrowane jako zabytek, cena 29500zł. Możliwa, tym bardziej, że można auto wykorzystać na śluby i dzięki temu zarobić na jego utrzymanie.Więcej na http://www.gieldaklasykow.pl/cadillac-de-ville-convertible-1969-29500-pln-konskie/.
Cadillac ze swojego najlepszego okresu, kiedy był symbolem luksusu i najpopularniejszym samochodem sławnych i bogatych, zarówno w Europie, jak i przede wszystkim w Stanach. De Ville rozmachu odmówić nie można. Choć ofercie był jedynie modelem średniej półki, ustępując Eldorado, możemy w nim znaleźć wszystko, co w Cadillacach najlepsze – ogromne nadwozie, wnętrze mieszczące 6-osób i co niezwykle ważne w kabriolecie… wspaniale brzmiącą potężną, ponad 8-litrową V-ósemkę. Model ’69 był pierwszym z nowym, poziomym układem świateł. To jeden z najwspanialszych Cadillaców sprzed okresu kryzysu, w którym ogromne kabriolety zniknęły z dróg.
W województwie mazowieckim podobne auto można wypożyczyć w cenie 250zł/h. Ciekawy pomysł dla ludzi szukających zarobku.
Co dziś proponuje giełda OtoMoto.Pl
Cena zaszokuje wszystkich, bo za 195 000 zł (ponad 46 tys. EUR) Kabriolet o nazwie
Mercedes-Benz 250 w113 pagoda 250SL
- Rocznik: 1967
- Rodzaj paliwa: benzyna
- Silnik: 2500 cm3 (Moc 150 KM / 110 kW)
- Skrzynia biegów: automatyczna
- Kolor: srebrny-metallic
- Liczba drzwi: 2/3
- Co najważniejsze kraj aktualnej rejestracji: Polska
Komfort:
klimatyzacja, tapicerka skórzana, radio, wspomaganie kierownicyHistoria:
bezwypadkowy, garażowany
Mercedes SL jest następcą modelu W198/300 SL, będącego wersją otwartą
legendarnego Gullwinga. Następca samochodu uznawanego za arcydzieło
inżynierii nie miał łatwego zadania. Odziedziczona nazwa SL czyli ‘Sport
Leicht’ (sportowy, lekki) kontrastowała z oczekiwaniami klientów,
którzy chcieli, by auto nie tylko było szybkie i prowadziło się
doskonale, ale również by zapewniło im odpowiedni komfort i
bezpieczeństwo. Dlatego Pagoda jest pierwszym SL-em, którego nie można
uznać za przeznaczone na ulicę auto wyścigowe. Mercedes W113 stworzył i
wytyczył jednak nową klasę – małych, sportowych roadsterów, nie
pozbawionych luksusu i gwarantujących wygodną eksploatację. Zastosowanie
trwałych i skutecznych rozwiązań sprawiło, że dziś Pagoda jest jednym z
najbardziej poszukiwanych klasyków. Dzięki sporej liczbie
wyprodukowanych egzemplarzy (niemal 50 000 egzemplarzy) jej cena ciągle
utrzymuje się na względnie niskim poziomie, choć stale rośnie. Dziś
idealne egzemplarze dorównują ceną odpowiadającym im nowym prosto z
fabryki (choć za odpowiednika bardziej należałoby uznać model SLK, niż
SL), ale możemy się spodziewać, że wkrótce klasyczny SL będzie droższy
od nówki z salonu.
Wpuszczona na rynek w 1963 roku utrzymała się na rynku do 1971 roku
bez zmian w zewnętrznej stylistyce. Projekt był niezwykle udany,
spodobał się na rynku, choć czas pokazał, że wraz z kolejnymi ewolucjami
klienci oczekiwali coraz bardziej wygodnego samochodu. Auto z
ogłoszenia to Mercedes 250 SL – zdecydowanie najrzadsza wersja (jedna z
ok. 5000 sztuk), pochodząca ze środkowego okresu produkcji, oferowana
jedynie przez jeden rok. Zachowała jeszcze twarde nastawy zawieszenia, z
powodu powiększonej pojemności silnika oferowała wyższą moc w szerszym
zakresie obrotów, zamontowano w niej dodatkowe podpory wału, hamulce
tarczowe również przy tylnej osi oraz większy zbiornik paliwa. Dodatkowo
wyposażona jest w 4-biegową skrzynię automatyczną.
Zwraca uwagę doskonały stan samochodu. Auto wydaje się być
perfekcyjnie odrestaurowane, co potwierdzają również rachunki za
odbudowę, opiewające na 2/3 ceny samochodu. Pokazuje to, jak droga może
być odbudowa, jeżeli pragniemy zachować odpowiednią jakość i zgodność z
oryginałem. Mercedes z powodzeniem może być używany na co dzień… jeżeli
tylko dzień jest wystarczającą piękny i słoneczny, za kierownicą stanie
się jeszcze piękniejszy.
- Więcej na http://otomoto.pl/mercedes-benz-250-w113-pagoda-250sl-C28242986.html
Program na Discovery Chanel o renowacji starych klasycznych aut
Polecam dzis w niedzielę 17 marca na Discovery Channel o godz.13 program dla miłośników starych, klasycznych aut. W każdym odcinku Mike Brewer i Edd China zmagają się z renowacją zniszczonego auta. Ich celem jest kupić, wyremontować i sprzedać z zyskiem używany samochód. Budżet jest ograniczony. Mike w poszukiwaniu odpowiedniego modelu udaje się nawet na złomowiska. Potem Edd wykorzystuje swoje doświadczenie, by przywrócić staremu gruchotowi dawny blask.
dziś zobaczymy Mini moke, został on zaprojektowany jako wojskowy samochód terenowy. Szybko stał się cywilnym pojazdem z kultowym statusem. Edd i Mike chcą podjąć się remontu tego niezwykłego auta.
Po obejrzeniu zapraszam na komentarze.
Program w inne dni:
Fani czterech kółek: Jensen interceptor - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 8:00 i 1 późniejsza emisja
Fani czterech kółek: Jaguar XJS (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 13:00
Fani czterech kółek: Jaguar XJS (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 13:30
Fani czterech kółek: Ford cosworth - serial dokumentalny - wtorek, 19 marca 8:00 i 1 późniejsza emisja
Fani czterech kółek: Mini 1000 City (1) - serial dokumentalny - środa, 20 marca 13:00
Fani czterech kółek: Mini 1000 City (2) - serial dokumentalny - środa, 20 marca 13:30
Fani czterech kółek: TVR S2 (2) - serial dokumentalny - czwartek, 21 marca 13:30
Fani czterech kółek: Triumph stag - serial dokumentalny - piątek, 22 marca 8:00
Fani czterech kółek: BMW M3 (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 25 marca 13:00
Fani czterech kółek: BMW M3 (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 25 marca 13:30
będę Wam o nich przypominał
dziś zobaczymy Mini moke, został on zaprojektowany jako wojskowy samochód terenowy. Szybko stał się cywilnym pojazdem z kultowym statusem. Edd i Mike chcą podjąć się remontu tego niezwykłego auta.
Po obejrzeniu zapraszam na komentarze.
Program w inne dni:
Fani czterech kółek: Jensen interceptor - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 8:00 i 1 późniejsza emisja
Fani czterech kółek: Jaguar XJS (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 13:00
Fani czterech kółek: Jaguar XJS (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 18 marca 13:30
Fani czterech kółek: Ford cosworth - serial dokumentalny - wtorek, 19 marca 8:00 i 1 późniejsza emisja
Fani czterech kółek: Mini 1000 City (1) - serial dokumentalny - środa, 20 marca 13:00
Fani czterech kółek: Mini 1000 City (2) - serial dokumentalny - środa, 20 marca 13:30
Fani czterech kółek: TVR S2 (2) - serial dokumentalny - czwartek, 21 marca 13:30
Fani czterech kółek: Triumph stag - serial dokumentalny - piątek, 22 marca 8:00
Fani czterech kółek: BMW M3 (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 25 marca 13:00
Fani czterech kółek: BMW M3 (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 25 marca 13:30
będę Wam o nich przypominał
piątek, 15 marca 2013
Pontiac GTO to jest to!
Pontiac GTO – samochód produkowany przez koncern General Motors, jako Pontiac w latach 1964-1974, oraz jako Holden Monaro w Australii od roku 2004 do 2006. Model ten przez wielu uznawany jest za pierwszego prawdziwego muscle cara. Przez lata 1964 – 1973 GTO był blisko spokrewniony z Pontaiciem Tempestem, dopiero ostatni rocznik ('74) oparty został na nowym modelu Ventura.
Kupuj auta na allegro
Kupuj auta na allegro <meta name="all-apver" content="d8428b6611c9af8c1544c7a288e19e375c9a06fd" />
Amerykańskie klasyki Dodge Challenger
Najlepszym klasykiem lat siedemdziesiątych na rynku amerykańskim został Dodge Challenger.
Samochód marzenie, którego rozwój został zahamowany przez zbyt szybki
koniec ery muscle carów. Mimo to Challenger zasługuje bez cienia
wątpliwości na miano The only one.
Subskrybuj:
Posty (Atom)